Oslava diamantové svatby

Oslava diamantové svatby je velkou událostí nejen pro rodinu, příbuzné a přátele oslavenců, ale je slávou i pro vesnici či město, ve kterém oslavenci žijí. S oslavou diamantové svatby se často pojí symbolický svatební obřad a s ním někdy i obnova manželského slibu. Pokud manželé obnovili svůj manželský slib už při zlaté svatbě, nic se neděje, jedná se totiž pouze o symbolický obřad a ten lze opakovat tolikrát, kolikrát jen o to manželé budou stát.

V případě diamantové svatby občas uspořádá vedení města či vesnice manželům symbolický svatební obřad na radnici či na zámečku. Symbolický svatební obřad si však mohou manželé nebo jejich děti či vnuci domluvit i s místním farářem, který může na počest jejich diamantové svatby vykonat mši a dát manželům požehnání.

K oslavě diamantové svatby, stejně jako ke každé jiné oslavě patří i hostina. Někteří manželské páry se rozhodnou oslavit svou diamantovou svatbu se vší parádou v restauraci s živou kapelou, širokou rodinou a všemi přáteli, jiní naopak upřednostňují klidnou oslavu v úzkém rodinném kruhu. Pokud si tedy vaši rodiče či prarodiče nepřejí velkou oslavu, vyjděte jim vstříc a uspořádejte jim milý večírek doma, vždyť oslava diamantové svatby by měla být především krásnou a výjimečnou chvílí pro ně!

Pokud plánujete velkou, bujarou oslavu diamantové svatby, pak jistě uvítáte náš plánovač zlaté svatby, který je pro diamantovou svatbu stejný. Pokud je na vás pouze uspořádání domácího posezení, pak máte o něco lehčí situaci, ale přesto to úplně nepodceňujte.

I na malou domácí oslavu diamantové svatby nechte u cukráře vyrobit krásný svtbní dort, může mít třeba stylově tvar diamantu. Myslete i na ostatní občerstvení, aby od všeho bylo dost a nikdo z hostí netrpěl nedostatkem, ať už jídla nebo šampaňského. Zkontrolujte také, jestli máte k dispozici dostatek židlí a jestli se všichni vměstnáte do místnosti. Pokud ne, vyhledejte party-agenturu, od které si můžete vypůjčit třeba zahradní party stan, židle, lavičky i stoly.

Pokud máte v rodině schopného řečníka, svěřte mu proslov a doprovoďte jej fotografiemi manželů a veselými historkami sesbíranými v rodině.

Pokud vám oslavenci odmítli symbolický svatební obřad na radnici či v kostele, můžete jim uspořádat sami vlastní, třeba na zahradě nebo doma a v rodině vyberte oddávajícího a svědky. Připravte si pak krásnou „svatební řeč“ o dlouholetém, obdivuhodném manželském spojení jejich lásce atd.

Pokud chcete oslavence překvapit něčím milým vedle dárku, pak jim nechte vyrobit podle fotografie stejný svatební dort, jako měli před 60 lety, nebo nechte uvázat stejnou svatební kytičku.

Další tipy na milá překvapení najdete v záložce Originální tipy na oslavu zlaté svatby.